Tak občas se přisype práve ve formě převodu starých kazet, ať už to jsou klasické VHS kazety, nebo její menší sestřičky VHS-C, mimochodem hodně nevděčná práce :) někdy také někdo donese i další kazetky z kamer jako třeba Hi8 či miniDV, ty se už převádí o poznání lépe.. i co se týká kvality obrazu jsou jinde než stařičké VHSky..

Teď jsem tu pár dnů postupně převáděl a vzniklo z toho celkem cca 22 hodin videa.. diskem proteklo nějakých 300GB surových dat, obvykle se dále nestříhají, jen upraví mírně šum, pokud je to možné a hlavně ořez roztřepaných okrajů. Převedeno do mp4 klasiky TV formátu 4:3 nakonec zbylo nějakých 25GB videa.

 

Určitě se vyplatí tyhle staré nahrávky nechat převést a uložit si pro další generace, je to nenahraditelná vzpomínka.. a čím jsou starší, tím ztrácejí na kvalitě a někdy bohužel se i stává, že z kazety se nic mimo zrnění a létajících pruhů už vydolovat nedá.. to je pak velká škoda. Ty filmečky z let 80tých a 90tých.. svatební, maturitní, rodinné.. mají vždycky tu moc, kdy mi po pár dnech zákazník napíše nebo zavolá, jak je vděčný že to má tkhle převedené a uložené, že s rodinou třeba i několik večerů společně vzpomínali a zasmáli se.. a to mě vždy potěší ;) Ta radost a spokojenost je vždy pak k nezaplacení ;)