Buďte „IN“ propagujte svou firmu nebo produkt pomocí videa. Proč? Vyplatí se investovat do takové reklamy? Pokud nevíte, nebo váháte..

Video je idealní způsob, jak předat informaci potencionálním zákazníkům. A to hned z několika důvodů.

Už jen to, že je jednodušší shlédnout krátké video, které dokáže jak obrazem, tak i zvukem odprezentovat činnost Vaší firmy, představit nový produkt, jeho vlastnosti, seznámit zákazníka s detaily atd…

Podle posledních průzkumů je video více než 5x efektivnější než text. Zkuste si sami představit, co by pro Vás osobně bylo lepší – číst několik odstavců či stránek textu. Je potvrzeno, že sledování videa upředňostňuje 60% uživatelů internetu před čtením textu. Statistiky pak uvádějí že pravděpodobnost nákupu produktu vzroste až o 85% po shlédnutí videospotu. Zákazník získává větší jistotu, že produkt je takový jak se prezentuje, jak přesně vypadá a funguje.

Další nespornou výhodou je, že video se poměrně rychle šíří. Zvláště v době sociálních sítí, kde je možné sdílet videa mezi uživateli, se dobré video rozšíří až překvapivě rychle. Tím se zvyšuje možnost nalákat spoustu nových potencionálních zákazníků. A pokud firma má i kvalitní webové stránky, zvýší se několikanásobně i jejich návštěvnost.

Díky možnosti rychlého rozšíření videospotu, jeho implementování do firemních www stránek, se tím zvyšuje i vyšší šance umístění na předních místech ve vyhledávačích, protože video je dalším z elementů, ke kterým algoritmy vyhledávačů přistupují a řadí tak výsledky na vyšší post.

Logicky to pro Vás znamená větší návštěvnost a větší pravděpodobnost prodeje.

Business-Communication_0

A ještě malý detail který se vztahuje k firemním www stránkám. Stránka která vizuálně zapůsobí, a videem zapůsobí vždy o několik desítek procent více, je pro návtěvníky tak atrktivní, že zůstávají delší čas. Podle průzkumu to je až o dvě minuty déle.

Takže hlavní výhody videa?

Získává pozornost a je všem srozumitelné. Je snadno šiřitelné a tím zvyšuje návštěvnost, z čehož vyplývá i vyšší procento prodeje a vyšší zisky. Co více dodat?

Pokud se rozhodnete :

Položte si napřed pár otázek. Jaká je cílová skupina? Čeho videospotem chtete dosáhnout? A kolik jste ochotni investovat?

Můžete mít dokonale natočený spot, jestliže však nesdělí přesně to co potřebujete, je vám v podstatě k ničemu. Takže je důležité promyslet a přesně definovat co chcete ve videu sdělit. A také komu.. jestli bude úzký okruh zákazníků směřovaný jen podle zaměření typu produktu či služby, nebo například chcete oslovit širokou masu zákazníků a nabídnout jim svůj nový výrobek.. A podle toho se také odvíjí cena.

Cena se nedá nikdy stanovit ani orientačně, vždy je potřeba vše zvážit, projednat a následně pak rozhodnout. Záleží pak na použité technice, produkci, postprodukci až po finální export daným směrem. Platí zde i pravidlo, že čím větší částku si vyhradíte, tím kvalitnější výsledek dostanete. Nemusíte se ale obávat vysokých rozpočtů jako v Holywoodských filmech ;) Většinou stačí oslovit kameramana, jako herce přirozeně využít personál či spolupracovníky, kulisy vytvoří Váš podnik či dílna.. a k rozšíření pak mezi potencionální zákazníky pak postačí vaše webové stránky, youtube a sociální sítě.

Za nás můžeme nabídnout služby v celém rozsahu – tzn. od konzultace a přípravy pro natáčení, přes samotné natočení a postprodukci až po vytvoření firemních webových stránek, včetně zakomponování videa, i zapojení do největší sociální sítě. A pokud Vás nabídka zaujala a měli byste zájem o firemní videospot nebo jakoukoliv prezentaci, můžete napsat nebo mě jinak kontaktovat.

youtube-for-business

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jméno *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..